Fas İran Maçı İzle-Hangi Kanalda 

Rusya’da Düzenlenecek olan ve 14 haziran tarihinden itibaren ülkelerin devlet kanalarından canlı olarak yayınlanacak Dünya kupası müsabakalarında 322 takım mücadele edecek. 1930 yılından bu ayan her 4 yıl da bir düzenlenen bu büyük futbol şöleni FIFA tarafından düzenlenmektedir. Turnuvayı Dünya genelinde hissettirmek için 51 ülkede tanıtımını yapan FIFA bu turnuvada hiçbir sorun çıkmamasına büyük önem göstermektedir.. Bu nedenle turnuvanın düzenleneceği Rusya’da tabiri caizse adeta bir futbol OHAL’İ bulunmaktadır. Bu turnuvada en fazla ilgi gören ve heyecanla beklenen müsabakalardan biri olan Fas-İran müsabakası iki ülkenin futbolcularının da kendilerini kanıtlamaya çalışacak olmalarından dolayı merak ile beklenmektedir. 15 Haziran tarihinde başlayacak olan bu müsabakayı futbol severler saat 18.00 itibari ile izleyebilirler.

Fas-İran Maçını Hangi TV Kanalında İzleyebilirim?

İki ülke arasındaki diplomatik ilişkilerde sorun olması bu ülkenin aralarında yapacağı Dünya kupası müsabakasını daha ilginç hale getirmektedir. Bu müsabakayı bir diğer özel kılan neden ise isimleri fazla bilinmeyen ancak yetenekli futbolculardan oluşuyor olmalarıdır. D grubunda mücadele edecek iki takımın aralarından çıkacak sonuç önemlidir. Çünkü gruptaki değer maçlarını Portekiz ve İspanya gibi turnuvada şampiyonluğa aday iki takım oynayacaklar. Bu heyecan dolayı müsabakayı futbol severler TRT 1, TRT 4K, Idman TV, kanalları ile izleyebilirler.

Fas-İran Maçını TV Dışında Nerede İzleyebilirim?

Dünya kupasının büyüklüğünden birçok sektör yararlanmak ister. Bu nedenle TV kanalları dışında da futbol severler bu turnuvayı internet siteleri aracılığı ile de takip etme şansına sahiptirler. Ayrıca bu turnuvaya bahis oynayarak da ortak olmak isteyen futbol severler olduğu için bu sitelerden birine üye olup TV özelliğinde faydalanmak mümkündür. Sponsor sitemiz olan www.ForvetTV1.com adresinden dünya kupasını takip edebilirsiniz.

Fas-İran Takım Kadrolarında Öne Çıkan Futbolcular

Bu iki takım arasında herhangi bir favori belirlemek futbolcu özelliklerine bakarak mümkün değildir. Fas milli takımında Belhanda, Ambrabat ve Dirar gibi ağırlıklı olarak Türkiye liginde oynayan futbolcular var iken İran milli takımında ise Serdar Azmoun, Mehdi Taremi ve Ali Rıza Cihanbehş gibi genellikle kendi liglerinde oynayan futbolcular bulunmaktadır.

 

 

Bir cevap yazın