Dünya Kupası A Grubu Yorum

Bu yıl 21’si Rusya’da düzenlenecek Dünya kupası için turnuvanın başlayacağı 14 haziran tarihinin yaklaşması ile gruplarda belli oldu. Bu turnuvanın a grubunda yer alan takımlar içinde ilk şampiyon Uruguay gibi köklü takımların yanı sıra turnuvaya 28 yıl sonra katılmaya hak kazanan Mısır’ın da olması bu grubu daha da heyecanlı duruma getirmektedir. Ayrıca turnuvaya ev sahipliği yapacak ola Rusya milli takımının da bu grupta yer alması Dünya üzerindeki tüm futbol severlerin gözlerini bu gruba dikmiş durumdadır. Her müsabakası ayrı heyecanlara sahne olacak grupta ise hem grubun hem de turnuvanın açılış müsabakası olan 14 haziran tarihinde Rusya ile Suudi Arabistan takımları arasında saat 18:00’de oynanacaktır.

Dünya Kupası A Grubu Favori Takım Hangisidir?

Grupta bulunan takımlara bakıldığında güç farkı çok yok gibi görünse de Rusya taraftar desteği ile biraz öne çıkıyor gibi görünmektedir. Ayrıca bu turnuvanın gediklisi konumunda bulunan Uruguay’da tecrübe farkını ilk andan itibaren gösterecektir. Dünya kupası elemeleri grup mücadelelerine bakıldığında ise bu gurubun favorisi olarak Rusya’yı görmek yanlış olmaz. Dünya kupasının kendi ülkesinde düzenlenecek olma fırsatını kaçırmak istemeyen Rusya bu turnuvaya takımını psikoloji ve kondisyon olarak çok iyi durum getirmiştir. Ayrıca Rusya tarafta desteğini de tam anlamı ile hissetmek ve taraftarların statları doldurmaları için müsabaka günlerini resmi tatil ilen etmiştir.

Dünya Kupası A grubu Futbolcu Performansları

Bu incelemeye ev sahibi Rusya ile başlamak gerekirse futbolcuların arasında olağanüstü performansa sahip olan yok ancak ülkelerinde olmalarını avantaja çevirecek futbol arasında ise gözler Smolov ve Dzagoev’de olacaktır. Ayrıca takımda Kokorin’in olmaması da büyük bir eksikliktir. Belki de grupta en ünlü futbolculara sahip olan Uruguay’da ise gözler Suarez ve Cavani süper ikilisinde olacaktır. Ayrıca kaleci Muslera’da taraftarlara güven vermektedir. Dünya kupasında ne yapacağı merak konusu olan Suudi Arabistan milli takımı ise en çok takım oyunlarına güveniyorlar. Dünyaca ünlü yıldızını son günlerde sakatlık nedeni ile kaybeden Mısır milli takımının ise sürpriz yapabilecek futbolcuları bulunmaktadır. Ayrıca 45 yalındaki El-Hadary ise Dünya kupasına katılacak en yaşlı futbolcu unvanına sahip olacaktır.

Bir cevap yazın