2018 Dünya Kupası Kim Kazanır?

2018 dünya kupası 14 haziran itibari ile start verecek ve akıllarda olan en büyük soru 2018 dünya kupası kim kazanır sorusu.

2018 Dünya Kupasına Kaç Takım Katılıyor

14 Haziranda başlayıp 15 Temmuzda sona erecek olan dünya kupasına 32 takım katılacak. Futbolsever birçok kişi kupa maçlarının başlamasını dört gözle bekliyor. Kupa için organizasyona ev sahipliği yapacak ülke Rusya olacak. Turnuvada yapılacak olan son dört maç için karşılaşma olacak yerler, Moskova kentinde bulunan Luzhniki stadyumu ile Saint Petersburg’ta olan Krestovsky stadyumu olacak.

İlk Maç hangi Takımlar Arasında Olacak ve Eşleşmeler

2018 Dünya Kupası için olacak ilk karşılaşma Rusya ile Suudi Arabistan takımları arasında yapılacak. Maç tarihi ve saati, 14 Haziran 18:00.

2018 dünya kupası için 8 grup olarak eşleşme belli oldu. A grubu ile karşılaşacak olan takımlar Rusya, Suudi Arabistan, Mısır ve Uruguay

B grubunda eşleşen takımlar, Fas, İran, İspanya, Portekiz

C grubu olarak eşleşen takımlar, Peru, Danimarka, Fransa ve Avustralya

D grubunda eşleşen takımlar, Hırvatistan, İzlanda, Nijerya ve Arjantin

E grubu olarak eşleşen takımlar, İsviçre, Kosta Rika, Sırbistan ve Brezilya

F grubu olarak eşleşen takımlar, Meksika, İsveç, Güney Kore ve Almanya

G grubu olarak eşleşen takımlar, Panama, İngiltere, Tunus, Belçika

H grubu olarak eşleşen takımlar, Kolombiya, Senegal, Japonya ve Polonya

Kupa Hangi Kanalda İzlenecek?

Türkiye’den kupayı izlemek isteyen seyirciler, daha tam olarak bir açıklama olmasa da eskiden olduğu gibi TRT ekranlarından izlenmesi bekleniyor.

Ayrıca maçları sitemizden de canlı takip edebilirsiniz.

2018 Dünya Kupasında Favori Görülen Takım

2018 dünya kupası yaklaşır iken herkesi bir heyecan kaplamış durumda. Yapılan tahminlere göre 2018 dünya kupasını alacak olan takımın Brezilya takımı olması bekleniyor. Brezilya’nın arkasına İspanya ve İngiltere takımları da favori olarak gösterilen takımlar arasında bulunuyor. Yapılan tahminlerde yüzdelik oranlar, yüzde yirmi oran ile Brezilya, yüzde 15 oran ile İspanya, yüzde 10 oran ile Almanya, yüzde yedi oran ile Arjantin ve son sırada yüzde 6 oran verilen Fransa bulunuyor.

Bir cevap yazın